Slavíme 1.narozeniny!

Rok se s rokem sešel a my můžem do dortu zapíchnout první svíčku. Nebo alespoň fialku.

fialky natrhaný

Je to už rok, co se tady ve virtuální realitě vypisujeme z našich gurmánských zážitků. Zkoušíme pěstovat nové odrůdy zeleniny a neustále sázíme nové stromy. Máme radost ze všeho, co se ujme, a nemůžeme si to zkrátka nechat pro sebe.

Líného zahradníka si stáhlo přes 300 lidí a mnozí díky tomuto humornému plátku přehodnotili své plány se zahrádkou. Jsme z toho u vytržení!!!

Líný zahradník FB (2)

Je to pro nás signál, že máme v psaní pokračovat, a komu se to nelíbí, ten ať si políbí.

Na oslavu jsme si vymysleli Mrkwové dortíčky s kandovanými fialkami. Trochu sebechvalně musím říct, že je to opravdu vymazlený recept, kde se snoubí vláčné mrkwové těsto, kyselkavá citronová poleva a slaďoučká fialka tomu dodá tu tečku, na kterou budete vzpomínat ještě celý týden.

mrkwové cupcaky

Pokud chcete s námi oslavovat, tuhle dobrůtku si určitě upečte. A na kandované fialky doporučuji levnou dětskou sílu. Děti to zabaví na opravdu dlouhou dobu a Vy neriskujete zmaření drahých surovin. Kandovat můžete taky sedmikrásky, nebo plátky voňavých růží.

kandované fialky II

Máme na nadcházející sezónu dost plánů, tak nám držte palce, ať se daří je naplnit. My Vám přejeme co nejvíc dobrého jídla ať už z vlastních zdrojů, nebo z našich lesů, luk a strání. A pokud s námi ještě nejste na Facebooku, tak ale alou klikněte na ten zdvižený palec, ať máte všechno pěkně z první ruky…

Pac a pusu a tady je recept!

Jsme vášniví sběrači jedlých rostlin, ze kterých nejraději vaříme. Máme rádi čerstvé jídlo a inspirujeme druhé, aby pěstovali jedlé rostliny na svých zahradách, balkónech, parapetech, ale i v městských ulicích. Milujeme nové chutě a vyhledáváme je všude na našich cestách. Jsme autoři e-booku Divoká kuchařka>> a nadšení propagátoři líného zahradnictví.
Komentáře